Приветствую Вас Пешеход | RSS

Понедельник, 25.11.2024, 18:28



ВНИМАНИЕ!
мы переехали
vzjatkam.net.ua


Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Мои статьи [17]
Поиск
Наш опрос
Передавать ли права инспектору?
Всего ответов: 1845
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • Юридична допомога ВСЕПраво
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Каталог статей


    Главная » Статьи » Мои статьи

    Поради юриста при ДТП
    Що робити у випадку ДТП? Деякі поради авто-юриста можуть виявитися корисними і потрібними в цій неприємній ситуації. Отже, сталося ДТП. Навколо зіткнулися машин люблять збиратися пусті роззяви. Вони будуть дивитися на Вашу реакцію. Не приносить їм задоволення гучними розбірками, навіть якщо вважаєте, що в ДТП, що сталося винні не Ви, а інший водій. Зазвичай дорожньо-транспортна пригода нещастя колективне. Можливо, що в ньому є частка Вашої вини.

    - Ведіть себе коректно і стримано. Даючи волю емоціям, Ви можете втратити контроль над ситуацією і упустити важливі обставини й деталі. Обов'язково майте на машині ручку чи олівець. Не зайвою виявиться рулетка.

    - Якщо постраждалих немає, або вже вирішено питання надання їм необхідної допомоги, не втрачайте час на з'ясування причин ДТП, Відразу запишіть номери і марки автомашин, що знаходилися поряд у момент події. Потім запишіть координати очевидців.

    - Не відмовляйтеся від записи очевидців події, навіть у тому випадку, якщо впевнені у своїй правоті, а водій іншого автомобіля бере провину на себе. У будь-який момент він може змінити свідчення, відмовившись від своїх слів.

    - Якщо у Вас з собою виявиться фотоапарат або відеокамера обов'язково проведіть детальну зйомку місця події. При цьому в кожному кадрі помістіть масштабну лінійку.

    - До прибуття співробітників міліції самостійно складіть схему пригоди. Запропонуйте водію (водіям) причетним до події взяти участь в її складанні.

    Схема ДТП представляє собою план місцевості з графічним зображенням обстановки події. На схемі фіксують не тільки координати транспортних засобів і пішоходів після події, але і показують їх приблизне розташування перед ДТП, а також напрямок руху. Виберіть масштаб, що дозволяє розмістити всі предмети, що мають відношення до події.

    - Обов'язково зафіксуйте розташування транспортних засобів щодо нерухомих об'єктів (меж проїжджих частин, розмітки, тротуарів, стовпів, дерев, будинків тощо).

    Кожний транспортний засіб має бути прив'язане до нерухомих об'єктів трьома розмірами. Один розмір наноситься паралельно осьовій лінії дороги звичайно щодо переднього або заднього моста автомобіля. Два інших - перпендикулярно цій лінії від осей передніх або задніх коліс.

    - Не забуцьте вказати на схемі предмети, що мають відношення до події (деталі транспортних засобів, осколки скла і т.п.), сліди гальмування, а також положення предметів, що обмежують оглядовість дороги з місця водія (що стоїть транспорт, будівлі, дерева та кущі) . Крім того, на схему слід нанести наявні дорожні знаки покажчики, світлофори, лінії розмітки, місце розташування регулювальника. Потім опишіть ушкодження, отримані транспортними засобами.

    - Прибулим на місце події співробітникам ДІБДР Ви зобов'язані передати водійське посвідчення та документи на транспортний засіб. Не придумуйте ніяких легенд про причини ДТП. Не слід навмисно занижувати швидкість свого транспортного засобу щодо швидкості, дозволеної Правилами в даному місці. Так, наприклад, якщо Ви рухалися в населеному пункті зі швидкістю 60 км / год і скоїли наїзд на пішохода, не слід обманювати і стверджувати, що їхали зі швидкістю не більше 40 км / ч.

    При швидкості 40 км / зупинний шлях автомобіля менше, ніж при швидкості 60 км / ч. І тому, розрахунок експерта-автотехніка може показати, що при швидкості 60 км / год Ви не мали технічної можливості запобігти наїзду і в пригоді винен пішохід. У той час як при швидкості 40 км / год така можливість у Вас була і, отже, в пригоді винні Ви.

    - Важливу роль при оформленні ДТП відіграє те, що було занесено до протоколу огляду місця ДТП. І цьому факту слід приділяти дуже серйозну увагу, тому що в подальшому від повноти відображення всіх важливих для справи обставин буде залежати дуже і дуже багато чого в ході подальшого розгляду у справі про подію як в ГИБДД, так і в суді, якщо такий буде мати місце.

    - Якщо Ви не згодні з описом місця події, виконаним співробітником ДІБДР - напишіть у протоколі свої зауваження або просто напишіть «Не згоден» і розпишіться.

    - Якщо в результаті ДТП немає потерпілих, водії при взаємній згоді в оцінці його обставин можуть, попередньо склавши схему події і підписавши її, прибути на пост ДПС ГИБДД або в органи міліції для оформлення події. У цьому випадку на схемі події слід вказати, хто з водіїв визнає себе винним у виникненні ДТП.

    Слід нагадати, що з 1 березня 2009 року набули чинності зміни до Правил про ОСАГО, але це тема окремої розмови. Тепер учасники невеликих ДТП вправі самостійно написати заяву і покинути місце ДТП, не чекаючи співробітників ДІБДР.

    Однак, потрібно відзначити, що все зазначене це можливо в тих випадках, коли сума збитку від ДТП не перевищує 25 тисяч рублів, немає потерпілих у події і якщо в ДТП беруть участь не більше двох машин. Незрозуміло, правда, як на місці визначати суму збитку.

    Але й крім того, звертатися за виплатою компенсації тепер потрібно в свою страхову компанію, а не в компанію винуватця у ДТП. Зазначені нововведення торкнуться тільки тих громадян, які уклали договір ОСАГО після першого березня поточного року. Всі інші водії зможуть скористатися зазначеними можливостями вже після наступного укладення договору ОСАЦВ. Сподіваємося, що все це піде тільки на користь учасникам дорожнього руху.

    - Запам'ятайте: Не погіршуйте своє становище невірними і незаконними діями. Винність, здавалося б очевидна в перші моменти після події, після вивчення всіх його аспектів може виявитися неминучим наслідком обставин, дій потерпілих або недоліків дороги, а значить, невинуватістю або часткової винністю.

    - Не давайте жодних свідчень крім своїх даних і тим більше, письмових зобов'язань на місці події - знаходячись у стресовому стані, важко правильно оцінити свої дії перед подією і детально згадати ситуацію, що склалася. Пізніше згадайте, що не гальмували тому, наприклад що застережливий знак був заліплений снігом і невиразний. Скажіть, що не в змозі нічого розповісти, погано себе відчуваєте. Стаття 51 Конституції РФ дасть можливість мовчати до тих пір, поки не зможете забезпечити присутність адвоката.

    Категорично не слід давати показання після травми голови - водій не може чітко й адекватно формулювати думки. Опис події в протоколі нібито з ваших слів, насправді буде приблизно складено інспектором.

    - Небажано обходитися без оформлення події, розплатившись па місці: побачивши пошкодження на вашій машині, будь інспектор може вважати саме цей автомобіль винуватцем щойно скоєного поблизу іншого події зі смертельним результатом, винуватець якого поїхав і оголошений в розшук, оскільки жодних документів про отримання пошкодження в інший час і в іншому місці немає, можуть завести кримінальну справу, а в деяких випадках і експертиза може «знайти» на поверхні машини сліди контакту з жертвою, і спростувати її висновок буде складно. Не погоджуйтеся з пропозицією іншого учасника не викликати ГИБДД, незважаючи на його клятви відшкодувати збиток, передачу в заставу його паспорта або техпаспорти машини: залишити на пам'ять та отримати нові документи дешевше, ніж оплачувати ремонт автомобіля. Відмовтеся від пропозиції співробітників ДІБДР не оформляти аварію з видачею їм розписки в тому, що в зв'язку з цим претензій мати не будете, а розберетеся з іншим учасником самостійно.

    - Неприпустимо підписувати порожній лист, на якому інспектор під приводом поспіху обіцяє потім намалювати схему: це або халтурник, або вимагач, його схема може виявитися вироком вам.

    - Не залишайте інспектора ГИБДД наодинці з іншим водієм - учасником ДТП. Заміри гальмівного шляху і місця розташування автомобілів після ДТП, огляд пошкоджень, розмови зі свідками, складання схеми події не повинні відбуватися без вас.

    - Переконані заяви іншого учасника, натиск інспектора можуть змусити визнати неіснуючу провину. Не варто псувати відношенні на місці події - поважні відносини сторін допомагають вирішити проблеми без нервування. А краще доручити переговори досвідченим юристам - вони не відчувають емоцій, як винуватці і потерпілі, і можуть скрупульозно розібратися в ситуації і швидко домовитися.

    - Ремонтувати автомобіль не слід до офіційної оцінки пошкоджень.

    - Якщо ваші травми не змушують негайно їхати в лікарню, прийміть заходів для збереження машини - викличте по телефону близьких і організуйте буксирування у гараж, на платну стоянку і т.п. охоронювані місця.

    Дотримання цих простих рекомендацій дозволить вам зберегти свої нерви і час.

     

    Категория: Мои статьи | Добавил: 1234 (16.05.2011)
    Просмотров: 3863 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 3.3/3 |
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Мариупольский союз автовладельцев BannerFans.com Водители про автомобили и не только